Dinamična geometrija

14. veljače ove godine u našoj školi održana je radionica Sketchpada – Animacije. Sketchpad je jedan od najpoznatijih programa dinamičke geometrije koji se koristi u nastavi Matematike. Radionicu je vodio profesor Petar Mladinić, a sudjelovalo je 15 učenika od petog do osmog razreda. Učenici su naučili koristiti osnovne alate i izraditi animaciju u tom programu. Ova radionica održana je u sklopu projekta „Matematički edukator za osnovne i srednje škole” udruge HUNI, tj. Hrvatske udruge nastavnika istraživača. Naša škola već drugu godinu sudjeluje u tom projektu uz vodstvo profesorica matematike Mirjane Puljar i Tatjane Kovče. Udruga se zalaže za odgovornu i promišljenu upotrebu softvera u nastavi Matematike. U okviru projekta, udruga HUNI promovira upotrebu Sketchpada i osigurava besplatnu licencu tog programa za učenike u projektu. Svaki učenik dobio je priručnik za korištenje Sketchpada te brošuru s idejama za projekte u tom programu.

Mia Srakočić, 5. a

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s