Večer matematičkih igara

Večer matematike u 4. razredu

Na Večeri matematike djeca, njihovi roditelji, braća i sestre druže se uz zabavne matematičke igre. U našoj školi Večer matematike održava se već sedmi put. Ove godine (12.12.2019.) okupilo se 126 učenika od prvog do osmog razreda i njihovi roditelji. Roditelji nisu obavezni doći, ali uvijek su dobrodošli.

Igre su prilagođene dobi, za učenike od prvog do četvrtog razreda igre su malo lakše, a za učenike od petog do osmog zahtjevnije su. Učenici koji baš ne vole matematiku ovdje ju mogu sagledati u drugačijem svjetlu. Igre se stvaraju spajanjem društvenih igara (čovječe ne ljuti se, domino, monopoli) i matematičkih zadataka. Neke igre učitelji i profesori sami smišljaju.

U našoj školi Večer matematike pokrenule su profesorice matematike Mirjana Puljar i Tatjana Kovče, a podržali su ih i ostali učitelji. Ova manifestacija popularizacije matematike održava se u cijeloj Hrvatskoj.

Lorena Stojković i Luna Šeketa, 7.b

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s