Na županijskom natjecanju koje je održano u Karlovcu predstavnica naše škole Mia Srakočić osvojila je odlično drugo mjesto. Predstavila je svoju omiljenu knjigu Trči! Ne čekaj me… karlovačke autorice Bojane Meandžije.
Školsko natjecanje – Izlet ili natjecanje, to je pitanje!
Uzbudljivo školsko natjecanje u čitanju naglas održalo se 11.10.2023. godine u školskoj knjižnici. Sudjelovali su učenici od trećeg do osmog razreda naše škole. Mogao se prijaviti tko god je htio. Natjecatelji su imali dvije minute za predstaviti knjigu i sebe, a u tri minute pročitati dio koji su si sami izabrali. Također, svatko si je sam birao knjigu. Bilo je jedino potrebno da je knjiga za naš uzrast. U povjerenstvu za ocjenjivanje bile su profesorica Blanka Smičiklas Basar, profesorica Tajana Sentigar Pogačić, pedagoginja Lucija Malović i knjižničarka Gordana Šutej. Natjecanje se odvijalo u dvije kategorije. U prvoj su bile učenice trećeg, četvrtog i petog razreda, a u drugoj učenici šestog, sedmog i osmog razreda.
Prvo je bilo potrebno održati školsko natjecanje jer se prijavilo desetak učenika iz svake kategorije, a samo je jedan mogao ići na Županijsku razinu natjecanja. U kategoriji starijih učenika pobijedila je Mia Srakočić, učenica 6.a razreda, a u mlađoj kategoriji pobijedila je Jurja Furač, učenica 5.b razreda. Županijsko natjecanje u Karlovcu održano je 19.10. 2023. godine u Gradskoj knjižnici „Ivan Goran Kovačić” Karlovac. Nažalost, baš tog dana učenici 5.b razreda trebali su ići na nagradni izlet na Plitvička jezera. Učenica Jurja Furač odlučila je da će radije ići na izlet, stoga je prepustila mjesto Beli Vrbetić, također učenici 5.b razreda. Ona je osvojila drugo mjesto, ali je također odlučila ići na izlet tako da je na kraju na županijsko natjecanje išla Naomi Kasunić, učenica 3. b razreda. Mentorica Mije Srakočić je profesorica Blanka Smičiklas Basar, a mentorica Naomi Kasunić učiteljica Anita Pušić Cvitković.
Županijsko natjecanje
Na županijskom natjecanju koje je održano u Karlovcu, Mia Srakočić je osvojila odlično drugo mjesto. Predstavila je svoju omiljenu knjigu Trči! Ne čekaj me… karlovačke autorice Bojane Meandžije. Na Županijskom natjecanju sudjelovalo je 27 učenika iz 15 osnovnih škola Karlovačke županije.
Članice prosudbenog povjerenstva bile su profesorice Maja Đurašević, Sandra Jurić i Ivančica Šebalj.
Lana Jarnević, 5. b





Komentiraj